Η κινηματογραφική Λέσχη του Μορφωτικού Συλλόγου Φιλιατρών "Ο Πυρσός" και η Κοινωφελής Επιχείρηση του Δήμου Τριφυλίας, στα πλαίσια του Δημοτικού Κινηματογράφου Φιλιατρών ανακοινώνουν το πρόγραμμα χειμερινών προβολών της κινηματογραφικής Λέσχης που θα πραγματοποιηθούν στην αίθουσα προβολών του Πυρσού.
Ένα πραγματικό ταξίδι στον κόσμο της 7ης Τέχνης μέσα από μια σειρά ταινίες που θα σας κρατήσουν όμορφη συντροφιά τις κρύες νύχτες του Χειμώνα.
Οι προβολές θα γίνονται κάθε Κυριακή και Δευτέρα στις 21:00
Σας γνωρίζουμε ότι το Δ. Σ. του « ΠΥΡΣΟΥ» αποφάσισε την λειτουργία του Τμήματος Παραδοσιακών Χορών στο ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΕΙΟ Π. Κ. .
Τα μαθήματα είναι δωρεάν , εβδομαδιαία (μία ώρα την εβδομάδα ) και θα διδάσκονται Παραδοσιακοί και Λαϊκοί χοροί με δάσκαλο τον κ. Αλέκο Πανταζόπουλο μέλος του Δ.Σ. του Συλλόγου.
Καλούνται τα μέλη και οι φίλοι του Συλλόγου (ενήλικοι και ......